+
-

Atrakcje

POZNAJ KLIMATYCZNE WŁADYSŁAWOWO

 

Baltic Sol współpracuje z urzędem miasta Władysławowo i przyczynia się do promocji miasta. W tej zakładce znajdą Państwo informacje o najbliższych wydarzeniach na terenie Władysławowa oraz spis atrakcji znajdujących się w regionie.

 

Władysławowo jest jednym z najpiękniejszych miejsc na polskim wybrzeżu. Szerokie plaże, powietrze bogate w jod, lunapark, aleja Gwiazd Sportu i wiele innych atrakcji wciąż przyciąga turystów nie tylko z Polski, ale i z całego świata.

 

Miasto jest jednym z najpopularniejszych i najbardziej obleganych kurortów nad polskim morzem. Bliskie położenie od Zatoki Puckiej przyciąga tu również surferów. Władysławowo umożliwia wypoczynek osobom szukającym rozrywek i miejsc tętniących życiem, jak i miłośnikom spokoju - każdy znajdzie tu swoje miejsce.

 

GŁÓWNE ATRAKCJE GMINY WŁADYSŁAWOWO I OKOLIC:

 

OCEAN PARK - Ocean Park to ciekawe miejsce, które zadebiutowało w 2012 roku i ciągle się
rozwija. Jest to pierwszy park w Polsce, który prezentuje kilkadziesiąt modeli zwierząt morskich i oceanicznych w ich naturalnych rozmiarach. Znakiem rozpoznawczym jest 34-metrowy płetwal błękitny! Ocean Park można
zwiedzać samodzielnie jak i z przewodnikiem, a uzupełnieniem oferty edukacyjnej obiektu jest jego bogata strona rekreacyjna. Goście Baltic Sol uprawnieni są do zniżki na bilety do Ocean Parku!

 

WIOSŁO SPŁYWY KAJAKOWE - Piaśnicą do morza - Szlak oddalony o 20 km od Władysławowa, mierzy ok. 7 km. Rozpoczyna się od Jeziora Żarnowieckiego, a kończy w niewielkiej nadmorskiej miejscowości Dębki. Największym atutem spływu jest rekreacja i wypoczynek niewielkim nakładem sił, dzięki czemu szlak rzeką Piaśnicą przemierzyć może każdy, nawet rodziny z małymi dziećmi. Zapewniony jest wysokiej jakości sprzęt oraz profesjonalny instruktaż na starcie spływu. Goście Baltic Sol otrzymują 10% zniżki od firmy Wiosło Spływy Kajakowe!

 

CETNIEWO - Kompleks obiektów sportowych, położonych w pięknym miejscu nad samym morzem. W Ośrodku można znaleźć gabinety odnowy biologicznej, gabinety rehabilitacyjne, kriokomorę, gabinety masażu, solarium, salon kosmetyczny, krytą pływalnię, jacuzzi, sauny suchą i parową, hale sportowe, siłownię, night club, kawiarenkę internetową i wiele innych atrakcji.


DOM RYBAKA - Wieża Domu Rybaka jest doskonałym punktem orientacyjnym i widokowym na panoramę miasta, Bałtyk, Półwysep Helski oraz Zatokę Pucką. Dodatkową atrakcję stanowią okazjonalne wystawy, np. wystawa motyli.

 

ALEJA GWIAZD SPORTU - Jedyne takie miejsce w Polsce. Co roku, podczas Festiwalu Sportu, odsłonięte zostają mosiężne gwiazdy – upamiętniające sylwetki znanych sportowców. Do tej pory w Alei znalazły swoje gwiazdy takich znanych osób, jak m.in. Feliks Stamm, Kazimierz Deyna, Waldemar Legień, Robert Korzeniowski. Irena Szewińska, Hubert Wagner, Ryszard Szurkowski, Leszek Drogosz, Jerzy Kulej, Jacek Wszoła, Dariusz Michalczewski, Sylwia Gruchała, a także Michel Platini.PORT RYBACKI - Port zbudowany został w latach 1935 – 38, należy do największych na Bałtyku. Atrakcją są rejsy po morzu, na które wybiorą się Państwo kutrem rybackim wzdłuż wybrzeża (1 godzina). Amatorzy wędkarstwa mogą wziąć udział w 8-godzinnych wyprawach na połów dorsza wędką. Rejsy takie organizowane są przez cały rok i gwarantują wspaniałą, niezapomnianą atmosferę i prawdziwą morską przygodę.MUZEUM MOTYLI - Jego siedziba znajduje się w Domu Rybaka w wieży widokowej. W swojej kolekcji muzeum posiada zbiór ponad 1400 motyli i 1000 owadów z całego świata, gromadzonych przez dwa pokolenia w jednej rodzinie.

 

MUZEUM ZIEMI PUCKIEJ - skupia zbiory w trzech działach: archeologicznym, historycznym i etnograficznym. Mieści się w Pucku.

 

BELONADA - na przełomie maja i czerwca do płytkich wód Zatoki Puckiej wielkimi ławicami wpływa na tarło belona, ryba sezonowa o charakterystycznym, wydłużonym kształcie i zielonkawych ościach. Rybacy odławiają wówczas ogromne ilości belony, a w miejscowych smażalniach i restauracjach jest okazja do spróbowania jej smacznego, chudego mięsa.

 

LOTY WIDOKOWE - nad półwyspem Helskim. 15 minut w powietrzu, 3 osobowy samolot Cessna 172. Dwie trasy do wyboru: wzdłuż morza i zatoki Jastarnia - Hel - Jastarnia lub Jastarnia - Władysławowo - Jastarnia.

 

MORSKA PIELGRZYMKA RYBAKÓW - Mieszkańcy Półwyspu Helskiego mają swoją niepowtarzalną w skali Europy i świata pielgrzymkę. W dniu odpustu świętych Apostołów Piotra i Pawła kaszubscy rybacy płyną łodziami przez Zatokę Pucką, z Kuźnicy, Władysławowa i Jastarni, aby wziąć udział w nabożeństwie na falach Małego Morza, a później w sumie odpustowej w puckiej Farze, która jest najstarszym i najszacowniejszym obiektem zabytkowym w nadmorskim miasteczku, stolicy północnych Kaszub.

 

PRZYLĄDEK ROZEWIE I LATARNIA MORSKA - najstarsza tego typu budowla na polskim wybrzeżu. W jej wnętrzu znajduje się małe muzeum. Latarnia Rozewie znajduje się na Przylądku Rozewie, w najdalej na północ wysuniętej części Polski. Ze szczytu latarni podziwiać można rozległą panoramę okolicy.

 

ŚCIEŻKI ROWEROWE - okolice Władysławowa to prawdziwy raj dla miłośników wycieczek rowerowych. Wśród wielu szlaków i ścieżek rowerowych każdy znajdzie coś dla siebie. Baltic Sol oferuje swoim gościom możliwość wynajęcia rowerów oraz przyczepek dla dzieci.

 

SZLAK MILITARNY - każdy, kto interesuje się historią, szczególnie zaś II wojną światową i związanymi z nią militariami, powinien wybrać się na Półwysep Helski. Spośród znajdujących się tam obiektów wojskowych wiele zostało wpisanych do rejestru zabytków.

 

D DAY - rekonstrukcja największej w historii pod względem użytych sił i środków operacji desantowej podczas II wojny światowej, która odbywa się na helskiej plaży. Wielkim wydarzeniem jest zaplanowane wodowanie Amfibii DUKW wraz z desantem oraz desant spadochronowy grupy skoczków w historycznych mundurach.

 

WIEŻA WIDOKOWA "KASZUBSKIE OKO" W GNIEWINIE - by podziwiać widok na Morze Bałtyckie oraz morenowe wzgórza Jeziora Żarnowieckiego wystarczy wjechać 36 m windą lub pokonać 212 schodków. Z platformy widokowej widoczne są także pozostałości po przerwanej budowie elektrowni jądrowej oraz zbiornik górny o powierzchni 122 ha największej w Polsce elektrowni szczytowo – pompowej w Czymanowie.

 

ZAMKI - w okolicy Władysławowa znajduje się wiele zamków, w tym neogotycki pałac w Rzucewie, zamek Below w Sławutówku, zamek w Krokowej czy pałac w Rekowie.